top of page

Hakkımızda

         Okulumuzda 5 sınıf, büyük oyun salonu, mutfak, yemek salonu, etkinlik ve faaliyet odaları, mini anfi tiyatro bulunmakta olup, çocuklar için tüm teknik ve eğitim materyallerine sahiptir. Gerekli tüm denetimlerden geçmiştir. Hijyenik ve sağlık koşullarına uygunluğu denetlenmiş ve belgelenmiştir.  Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ilgili birimleri tarafından denetlenmiş, hiçbir eksikliği bulunmayan, fiziki koşulları ile 0-6 yaş uygunluk onayları alınmıştır. Tek katlı, özel site içerisinde, güvenlikli, geniş oyun parkları, yüzme havuzu, basketbol, voleybol, tenis ve diğer tüm spor etkinliklerine uygun alanları mevcuttur. 

      Okulumuzda yürütülen eğitimler gerek bilimsel gelişmeler, gerekse eğitim müfredatlarına bağlı gelişmeler dikkate alınarak an ve an takip edilerek planlanmaktadır. Günlük, aylık ve yıllık planlar dahilinde eğitim verilmektedir. Her çocuğu ayrı birey olarak görüp, her çocuğun gelişimi takip edilerek aile-okul ilişkisi içerisinde planlamalar yapılır.

        Her yaş grubu için ayrı sınıflar yanında küçük yaş grupları için emekleme, alt değiştirme ve özel olarak bakımlarının yapılabileceği bölümler oluşturulmuştur.

Gün boyu İngilizce eğitimi yanı sıra etüt hizmetimizde mevcuttur. Yaşamkent ve çevresinde bulunan hiçbir kreş veya özel okulda bulunmayan dünyanın en önemli Üniversiteleri tarafından geliştirilmiş Robotik Kodlama eğitimi programı da ilk defa okulumuzda yapılacaktır. Ayrıntılı bilgileri okulumuzdan ve internet sitemizden bulabilirsiniz.

       Okulumuzda  çocuklarımızın zihinsel ve bilişsel gelişimlerini olumlu yönde etkileyecek, küçük kas gelişimlerini sağlayacak, hayal gücünü arttıracak etkinlikler yanı sıra  problem çözme, sonuca odaklanma, analitik düşünme, dikkat geliştirme, dikkat süresini uzatma gibi çocuklarımızın hem eğlenip, hem de öğrenecekleri oyunlarla zenginleştirilmiş uygulamalar yapılmaktadır.

      Çocuğun büyümeye ve gelişmeye başladığını ortaya koyan önemli göstergelerden biri, kendi sorunlarını hallederek,  davranışlarının sorumluğunu üstlenmesidir. Bu dönemde kazanılacak temel alışkanlıklar, yönlendirme ve tekrara bağlı olarak kazanılmış davranışa dönüşür. Bu bağlamda okulumuzda yemek yeme, tuvalet  eğitimi, temizlik alışkanlıkları ve kişisel bakım gibi öz bakım becerilerini destekleyici eğitim programları uygulanmaktadır. 

       Çocuğunuz okulumuzda hem eğlenecek hem de öğrenecektir. Okulumuzu eğitim programlarımızı ve tabi ki bizi tanımak isteyen velilerimizi Yaşamkent Yeniatabilge Sitesi içerisinde bulunan okulumuza bekliyoruz.

bottom of page